Menu

O mnie

Monika Bocian – ZnanyLekarz.pl

mgr Monika Bocian

Dyplomowany dietetyk kliniczny, coach, edukator w cukrzycy, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałam w wielu warszawskich szpitalach w tym w Klinice Chorób Wewnętrznych  i Gastroenterologii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego, Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej Szpitala MSWiA, Klinice Położnictwa i Ginekologii na ul. Karowej, a także Klinice Kardiologii Samodzielnego Centralnego Szpitala Klinicznego na ul. Banacha.

W kontaktach z pacjentami zwracam szczególną uwagę na rolę, jaką odgrywają czynniki psychologiczne w kształtowaniu się nawyków żywieniowych, gdyż bardzo często to one odpowiadają za utrzymywanie się niekorzystnego sposobu żywienia.

Znając sens zdrowego żywienia, dzielę się swoją wiedzą w poprzez działania edukacyjnych w fundacji Szczęśliwi bez cukru oraz Start po zdrowie.

Współpracowałam między innymi z:

  • Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej przeprowadzając warsztaty na temat żywienia w nadciśnieniu tętniczym i prawidłowego żywienia kobiet ciężarnych i karmiących,
  • Polskim Towarzystwem Dietetyki w ramach projektu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”,
  • Bankiem Żywności SOS w Warszawie podczas realizacji warsztatów o tematyce żywieniowej dla dzieci i osób starszych.

Swoją wiedzę nieustannie pogłębiam poprzez udział w licznych naukowych konferencjach oraz szkoleniach m.in. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, którego jestem członkiem. Posiadam europejski certyfikat SCOPE – Specialist Certification of Obesity Professional Education.

dietetyk Warszawa      dobry dietetyk Warszawa